
Tenerife sziget légvonalban kb. 3700 kilométerre van Budapesttől. Budapest és Tenerife között az átlagos repülési idő: 5 óra
Tenerife a Kanári-szigetek legnagyobbika, Spanyolországhoz tartozó terület. 2 ezer négyzetkilométeres területén közel egy millióan élnek állandó jelleggel, de évente 5 millió nyaraló látogat ide!
Tenerife földrajzilag az ellentétek világa. A sziget északi részén óriási sziklákba ütköznek az Atlanti-óceán viharos hullámai, ezzel szemben a sziget déli részén homokos tengerpart fogadja a turistákat.
Az oda utazók többsége a sziget déli részén lévő partrészre (Costa Adeje), Playa de las Americas térségébe megy nyaralni. A sziget déli részén ugyanis több és hosszabban tartó a napsütés. Ezért épültek ide a szállodák, az apartmanházak, a vendéglátó- és szórakozóhelyek, a kereskedelem.
A sziget közepén robbanásszerűen magasodik a partok fölé nemcsak a Kanári-szigetek, de egyben Spanyolország legmagasabb pontja a Pico de Teide (3718 m), ez a vulkanikus inaktív vulkán. Tenerifén – mivel vulkáni területről beszélünk – egyedülállóan megtalálható a fekete homokos tengerpart, ami ugyan bizarr látványt nyújt, viszont egyben a legnagyobb kuriózuma is a szigetnek (Szantorini szigete még hasonló).
A sziget két nagy területből áll. Az északi vadregényes, csodálatosan zöld, igazi trópusi hangulatot varázsolva az ide látogatónak, városközpontja: Puerto de la Cruz. A sziget fővárosa Santa Cruz, ami a sziget észak-keleti partján található, romantikus hangulatú utcácskákkal, festői szépségű főterével és kikötőjével az ember szívesen ismerkedik.
Tenerife szigetén egész évben enyhe a hőmérséklet, a forró szaharai levegő a széláramlatok miatt nem jut el ide. A sziget déli részén mindig jó fürdőidő van és alig van szél.
Tenerife spanyol terület, bár földrajzilag Afrikához tartozik. A sziget teljesen európai, azaz spanyolos jellegű. Tenerifén az euró a fizetőeszköz. A szigeten a spanyol a hivatalos nyelv, de a déli, turisztikai övezetekben a helyiek szinte mind tudnak angolul.